Ekaterina Malysheva, ruski klizač: životopis i sportska karijera

Ekaterina Malysheva, čija biografijaje predstavljen na vaš pozornost, je poznati ruski klizač. Sportaš je sudjelovao na Olimpijskim igrama, više puta postao dobitnik prvenstva Rusije.

Biografske informacije

Ekaterina Malysheva, čija se fotografija prikazuje uOvaj je članak rođen u siječnju 1987. u Chelyabinsku. Od rane djevojke bila je željna sporta, tako da su roditelji odobrili posjet sekciji brzog klizanja, gdje je talent budućeg sudionika Olimpijskih igara u cijelosti otkriven u sprintu.

biografija ekaterina malysheva

Od juniora, Ekaterina Malysheva bila je vrlo ozbiljna u vezi s procesom obuke. Zajedno s ustrajnošću i talentom počelo je donijeti prve sportske uspjehe.

Početak sportske karijere

Na juniorskim svjetskim prvenstvima 2004. godine 17-godišnjakRuski klizač brzina je peti, a godinu dana kasnije - osmi. Godine 2006. osvojila je sve svoje vršnjake na ruskom prvenstvu u klasičnom svemiru.

Prije Olimpijade u Torinu, 18-godišnja CatherineMalysheva pada u glavnu reprezentaciju. Zatim sportaš po prvi put nastupa na Svjetskom kupu, pokazujući izvrsne rezultate za svoju dob. Malysheva je čak bila na popisu kandidata za izlet u Torinu, ali se treneri nisu usudili pokazati mladi i neiskusni klizač.

Odredište - Vancouver

Ne udarajući na Olimpijske igre u Torinu, započeo je Malyshevaozbiljna priprema za sljedeće igre. Aktivno nastupa na svjetskim prvenstvima na tri različite udaljenosti: 1500, 1000 i 500 metara. Također, Catherine je prvi put sudjelovala na Europskom prvenstvu, gdje je bila među prvih dvadesetak sportaša. Ali najviši uspjeh ove godine bio je brončani u sprintu nije nacionalno prvenstvo.

Ekaterina Malysheva

Sljedeća sezona Ekaterina Malyshevadebitirao na Svjetskom prvenstvu, gdje je postala osamnaesti u sprinta. Među postignućima sportaša treba zabilježiti jedanaesti mjesto na stotinjak metara na pozornici Svjetskog kupa, kao i brončanu medalju ruskog prvenstva na udaljenosti od 500 metara.

Pre-olimpijska sezona Malysheva provela vrloje aktivan. Ona je ponovno postala treća u prvenstvu Rusije na pola kilometra udaljenosti. Na svjetskom prvenstvu sportaš je ponovno zauzeo osamnaesto mjesto, a na europskom - petnaesti.

Olimpijska sezona bila je prilično dobra za Ekaterinu Malyshevu. Postala je dvostruka pobjednica ruskog prvenstva, a također je osvojila peto mjesto u sprintu na svjetskom prvenstvu.

U Vancouveru je Catherine Malysheva jahala s nadomnatjecati se za olimpijske medalje. No, nažalost, natjecanje za nju nije uspjelo. Na udaljenosti od 500 metara Malysheva je zauzela 24. mjesto, a na kilometru - 27.

Prisilna pauza i domaća olimpijada

U post-olimpijskoj sezoni ponovno Ekterina Malyshevaosvojio je srebrnu medalju prvenstva Rusije na udaljenosti od 500 metara koja joj je postala najbolja. Međutim, zbog svoje dugotrajne bolesti, limfadenitisa, sportaš je gotovo morao prekinuti svoju karijeru.

Nakon jednogodišnje stanke Malysheva se nastavljasvojim nastupima na Svjetskom kupu i ponovno postaje dvostruki pobjednik prvenstva Rusije. Trebala je govoriti na svjetskom prvenstvu, ali ga je propustila zbog ozljede glave.

Catherine Malysheva fotografija

Malyshev se jako pripremio za domaću olimpijadu.vrijedno. Ona je ponovno postala druga u 500 metara prvenstvu u Rusiji. U Sočiju je Catherine također nastupala na najboljoj udaljenosti. Nažalost, ruski klizač nije uspio natjecati za medalje - ona je zauzela sedamnaesto mjesto.

Unatoč tijesnom rasporedu treninga i nastupa, Ekaterina Malysheva mogla je diplomirati na Uralskom sveučilištu fizičke kulture.

Sportaš neće napustiti klizanje. Njezini planovi uključuju sudjelovanje na Olimpijskim igrama 2018. u Pjongjangu.